Kaç Saat Ders Almalısınız?

Özel Direksiyon Dersi Eğitim Süresi

Özel direksiyon dersi eğitim süresi otomatik araçla ortalama 10 saat olmakla beraber kişinin altyapısı ve becerisine göre değişir. Ancak %95 oranında 10 saatlik programın sonunda kişi otomatik araçla trafikte yerini alıyor. Manuel araç eğitimi hem teknik eğitim hem de trafik eğitiminden oluştuğu için süre 10 (on) saati geçebiliyor.

Özel direksiyon dersi için öğrencimi adresinden alıyorum ve eğitim sonunda yine adresine bırakıyorum.

Bir günde 2 ders veriyorum. Günde 2 ders size daha verimli olmamı sağlıyor ve sizin de derslerden maksimum fayda görmenize yarıyor.

Dersler 50’şer dakikadan toplam 100 dakika sürüyor.

Dersler dolu dolu araba kullanarak geçiyor. Kesinlikle aracı durdurup konuşma yaparak öğrencimin zamanını çalmıyorum. Önemli olan bol pratik yaparak bir an önce sizi trafiğe kazandırmaktır, bunun bilinci ve sorumluluğu ile profesyonel anlamda eğitim veriyorum.

Özel direksiyon dersi eğitim ücretini her dersin sonunda alıyorum, baştan toplu ödeme kabul etmiyorum.

Süre öğrencim direksiyon başına geçtiğinde başlıyor ve gidiş gelişlerde geçen süre öğrencimin süresinden kesilmiyor.

Eğitime Başlarken

Eğitime başlarken her öğrenciyi sıfır kabul ediyorum. Doğru oturuş pozisyonundan başlıyorum, koltuk ayarı ve ayna ayarları ile devam ediyorum. Kemerleri taktıktan sonra aracı çalıştırıp hareket edene kadar her şeyi olması gereken sırayla anlatıp uygulamasını yaptırıyorum. Aracı çalıştırdıktan sonra pedallere alışmak adına dur-kalk çalışmaları yaptırıp sağa sola dönüşleri de uyguladıktan sonra öğrencimin seviyesi hakkında fikir sahibi oluyorum. Temel çalışmalardan sonra varsa öğrencimin eksiklerini tamamlayıp yavaş yavaş şehir trafiğine doğru yola çıkarıyorum.

Derslerin ard arda olması trafiğe alışmak adına ve reflekslerin gelişmesi için son derece faydalı olduğundan hiç ara vermeyecek şekilde program yapıyorum. 1-2 gün dahi ara vermek geri dönüşlere sebep oluyor ve eğitimin disiplinini bozuyor. Bu anlamda örneğin pazartesi günü dersin ilk günü ise cuma gününe kadar devam ediyoruz.

Ders günlerini ve saatlerini birlikte ayarlıyoruz. Hafta içi sabah, öğle, akşam üzeri veya çalışan hanımlarla mesaiden sonrası ve hafta sonu için program yapabiliyoruz.

Ders programı ve ücret bilgisi için lütfen arayınız.