Ankara’da Bayanlara Direksiyon Dersi

Direksiyon Dersi Bayandan Bayanlara Ankara

ANKARA‘ da yaşayan BAYAN Direksiyon Öğretmeniyim. Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi vMersin Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Direksiyon Usta Öğreticisi belgesine ve yine Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Güvenli Sürüş Sertifikasına sahibim. Üniversite yıllarında öğretmen olacaklara verilen Pedagojik Formasyon derslerinin tamamını aldım (Eğitim Psikolojisi, Eğitim Sosyolojisi, Eğitim Felsefesi, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme gibi). 26 yıldır aktif trafikteyim ve 16 yıldır Ankara trafiğine gönül rahatlığıyla teslim ettiğim bir çok hanım var.

Direksiyon Dersi Bayandan Bayanlara

Prensip olarak sadece hanımlarla çalışıyorum. Adresten alıp adrese bırakıyorum. Semt fark etmiyor, Ankara’nın her yerinde eğitimler veriyorum. Dersler benim aracımla başlıyor. Araç eğitim donanımlı olduğu için gerektiğinde frene müdahale edebiliyorum. Bir iki gün içerisinde öğrencinin aracı varsa kendi aracına geçiyorum. Böylece  kişinin kendi aracına da alışma fırsatı oluyor.

Otomatik araç eğitimlerinde sıfırdan aldığım hanımlarla ortalama 5 (beş) gün çalışıyorum. Manuel araç teknik beceri gerektirdiği için süre  uzayabiliyor. Tecrübelerime dayanarak manuel araçla öngördüğüm süre 5 (beş)  ile 10 (on) gün arasında değişiyor. İlk ders öğrencimin trafikteki durumuna bakıp dersin sonunda aşağı yukarı kaç saat derse ihtiyacı olduğunu söylüyorum.

Dersleri kişiye özel planlıyorum. Herkesin kendine göre artı ve eksileri oluyor. Yılların tecrübesi ve bitirdiğim fakültede aldığım formasyon dersleri sayesinde öğrencilerimi artı ve eksileri ile değerlendirip kısa sürede güvenle trafiğe çıkacakları duruma getiriyorum.

Motivasyon Şart!

Bırakın araç kullanmayı hanımların uçak ve helikopter dahi kullandığını, ekstrem sporlarla ilgilendiğini biliyoruz. Başarılı hanımlar bizleri her daim motive ediyor, güç ve cesaret veriyor. Yetiştirilme tarzından dolayı erkek çocukları küçük yaştan itibaren direksiyona oturtulduğu halde bir çok kadın yıllar sonra direksiyon başına geçiyor. Hal böyle olunca cesaretsizlik ve ben yapamam gibi önyargılar çoğu hanımı araç kullanmaktan vazgeçiriyor. Etrafınıza baktığınızda ve motivasyon kaynaklarının aslında ne kadar çok olduğunu gördüğünüzde ben de yapabilirim diye yola koyulmak neredeyse o yolu yarılamakla aynı anlama geliyor.

Ben de hem yaptığım işe yakın olduğu için, hem küçüklüğümden beri otomobillere ve otomobil sporlarına meraklı olduğum için hem de siz hanımları motive etmek için 2018 yılında otomobil yarışı yapmaya başladım. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’ na bağlı lisanslı ralli pilotuyum ve 45 yaşından sonra otomobil yarışı yapmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyorum. Kısacası sadece isteyin hanımlar. Her şey önce istemekle başlıyor. Ben araç kullanacağım, araç artık garajda yatmayacak, her yere aracımla gideceğim diyerek bunu kafanızda kesinleştirdikten sonra inanın size hiç bir şey engel olamayacak! Hadi biraz cesaret! Emin olun boşa geçen yıllarınıza üzüleceksiniz.

Bütün bu okuduklarınızdan sonra sizler de artık trafikteki yerinizi almak istiyorsanız bana ulaşarak ilk adımı atabilirsiniz. Bu işin hiç de korkulacak bir iş olmadığını göreceksiniz.

Hadi hemen şimdi arayın! 5464860634