Ankara’da Bayanlara Direksiyon Dersi

Direksiyon dersi bayandan bayanlara Ankara.

ANKARA‘ da yaşayan BAYAN Direksiyon Öğretmeniyim. Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi vMersin Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Direksiyon Usta Öğreticisi belgesine ve yine Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Güvenli Sürüş Sertifikasına sahibim. Üniversite yıllarında öğretmen olacaklara verilen Pedagojik Formasyon derslerinin tamamını aldım (Eğitim Psikolojisi, Eğitim Sosyolojisi, Eğitim Felsefesi, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme gibi). 22 yıldır aktif trafikteyim ve 12 yıldır Ankara trafiğine gönül rahatlığıyla teslim ettiğim bir çok hanım var.

Direksiyon Dersi Bayandan Bayanlara

Prensip olarak sadece hanımlarla çalışıyorum. Her ders öğrencimi adresten alıp adrese bırakıyorum. Semt fark etmiyor, Ankara’nın her yerinde eğitimler veriyorum. Dersler benim aracımla başlıyor. Araç eğitim donanımlı olduğu için gerektiğinde frene müdahale edebiliyorum. Bir iki gün içerisinde öğrencinin aracı varsa kendi aracına geçiyorum. Böylece  kişinin kendi aracına da alışma fırsatı oluyor.

Otomatik araç eğitimlerinde sıfırdan aldığım hanımlarla ortalama 5 (beş) gün çalışıyorum. Manuel araç teknik beceri gerektirdiği için süre  uzayabiliyor. Tecrübelerime dayanarak manuel araçla öngördüğüm süre 5 (beş)  ile 10 (on) gün arasında değişiyor. İlk ders öğrencimin trafikteki durumuna bakıp dersin sonunda aşağı yukarı kaç saat derse ihtiyacı olacağını söylüyorum.

Dersleri kişiye özel planlıyorum. Herkesin kendine göre artı ve eksileri oluyor. Yılların tecrübesi ve bitirdiğim fakültede aldığım formasyon dersleri sayesinde öğrencilerimi artı ve eksileri ile değerlendirip kısa sürede güvenle trafiğe çıkacakları duruma getiriyorum.

Motivasyon Şart!

Hanımların bırakın araç kullanmayı, uçak ve helikopter dahi kullandığını, extrem sporlarla ilgilendiğini biliyoruz. Başarılı hanımlar bizleri her daim motive etmiş, güç ve cesaret vermiştir.

Trafikten korkan hanımları motive etmek adına ben de 2018 yılında çok sevdiğim otomobil sporlarına adım attım. TOSfed’e bağlı lisanslı yarışçı olarak Eskişehir, Bursa, İstanbul, İzmir gibi bir çok şehirde yarıştım ve dereceler aldım. Bu sezon Ankara Tırmanma yarışında ve Ankara Hitit Rallisi’nde oğlumla birlikte start almanın heyecanı yaşayacağım.

Sizler de trafikte yerinizi almak istiyorsanız bana ulaşarak ilk adımı atabilirsiniz. Bu işin hiç de korkulacak bir iş olmadığını göreceksiniz. Sadece biraz cesaret!

Son olarak; sadece iyi araç kullandığı için bu işe soyunmuş değilim, bu işi hobi olsun diye de yapmıyorum, benim işim “Profesyonel Direksiyon Öğretmenliği.”